A Bp Butik talán az egyetlen blog, ahol az ember épp úgy olvashat gyöngyfűzésről, mint ingatlanpiaci elemzésekről. Ez persze nem feltétlenül előny, de eszi, nem eszi a nyájas olvasótábor nem kap mást. Persze azért a városi öltözködős közönséget biztosan érdekli, hol nyílnak idén új boltok, szóval íme az Eston üzlethelyiséges elemzése dióhéjban bevásárló utcáktól a bevásárló központokig:
"Budapesten a 2008-as év elején mintegy 300 ezer m² kiskereskedelmi terület megépítése állt a fejlesztők terveiben, ebből azonban mindössze mintegy 160 ezer m² áll jelenleg is építés alatt. 2009-re várhatóan elkészül a budai Allee (45 000 m²), Pesten pedig a Corvin Átrium (35,000 m²) Kispesten már elkezdődött a Köki-Terminál (60 000 m²) építése és a rivális Neo Center (17 000 m²) alapkövét is letették, azonban úgy tűnik, a munkálatok lassabban folynak az eddig tervezettnél. Zuglóban a Mundo térségfejlesztési projekt (65 000 m²) építése sem indulhat zökkenőmentesen, legkorábban 2009 nyár közepén kezdődhetnek a munkálatok. A XIV. kerületi önkormányzat nem járul hozzá az eredeti tervekben elkövetett módosításokhoz, lényegében a pláza beépítettségének növeléséhez, így a lengyel Echo Investment és az önkormányzat egyezkedése még tart." - írja az Eston International. A vidéki projektek végignyálazása után még egyszer érintik a Budapestet, mégpedig a bevásárló utcák kapcsán:
"A budapesti belváros üzlethelyiségeinek piaca stagnálást mutatott az előző évhez képest. Az új, presztízs márkák beáramlása folyamatos maradt az Andrássy út térségébe: 2008-ban üzletet nyitott Roberto Cavalli, az európai kontinensen először hazánkban debütáló Tag Heuer óragyártó márkabolt, illetve 2009 márciusában nyit az Emporio Armani teljes kollekciójával és Armani kávézójával együtt. A luxusmárkák terjeszkedését úgy tűnik, egyáltalán nem vetette vissza a válság. A Fashion Street Deák Ferenc utcai szakasza is lezárult, 1500 négyzetméteren étterem, kávézó, csokoládé- és divatszalon nyílt az egykori „NDK-centrum”, majd Porsche-szalon helyén."
Más városok, meg bérleti díjakról bővebben az Estonon! Ja és azért ne feledkezzünk meg azokról a projektekről sem, amelyek kimaradtak az elemzésből. Például az Ablon Fashion Center és Párisi Nagyáruház (vagyis a Divatcsarnok).
Fotó: kxkari31
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.