Magasművészetet popposítani a véleményezők körében legtöbbször tipikus "love or hate" kérdés - vannak, akik örökbecsű festményeket kizárólag fehérfalas múzeumi környezetben tudnak eredetiben elképzelni, mások pedig lazán megveszik a Chagall képpel díszített pólót a shopban, hiszen olyan szép színes.
Én személy szerint az utóbbi társaság tagjait szaporítom, többször készíttettem már táskákat, pólókat, magamnak és ajándékba is különböző printekkel Schielétől kezdve Kondor Bélán át Banksy-ig, mert szerintem ahol egy alkotás működni tud, ott működjön nyugodtan, nem fájlalom, ha a szomszéd megkérdezi, "ki ez a dagadt csaj" a kulcscsomómon, nekem pedig el kell mondanom, mi az a Willendorfi Vénusz. De a kultúraterjesztési módszerek határainak feszegetése helyett, következzenek fotók a frissen alakult Karla csoport termékeiről, akik azon túl, hogy klasszikus festmények részleteivel mintáznak saját fazonú pólókat és lenvászon táskákat, hozzá is nyúlnak a képekhez: kiszíneznek, átszíneznek, kiemelnek, átformálnak.
Hermelines hölgy da Vincitől, Leány gyöngyfülbevalóval Vermeertől, Raffaello Három gráciája, Bruegeltől Bábel, Velázquez Margarita infánsnője és Caravaggio Bacchusa képezik jelenleg a mintákat, amik különféle módosításokkal választhatók a pólókra (6990 Ft-ért) és a táskákra (3200 Ft-ért). A kész termékek megtalálhatók az OurStyle Boutique-ban az Aréna Plázában, és a 2in1 üzletben a Retek u. 22-ben.
Mit gondoltok, a festményeknek kiállításon a helyük? Jöhet egy reprodukció a nappaliba? Maximum szuvenírként unisex alvós póló a múzeumi shopból? Vagy menő, ha a művészetből hordható divatcikk lesz?
Fotók: Karla @ Facebook
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.