Tőlünk Nyugatra úgy látszik a 60% nem ugyanazt a 60%-ot jelenti mint nálunk. Legalábbis ez derül ki Droli, a Hiper bloggerének kommentjéből, amelyet a diszkontországos posztunkhoz fűzött:
ezekkel a nyugati -50, -70, -90%-kal csak óvatosan... Nyugaton teljesen elfogadott dolog, hogy a gyártó által ajánlott árhoz képest akcióznak, nem az előző bolti eladási árhoz képest. A gyártó persze irreálisan magas javasolt eladási árat állapít meg (ez az RRP), ahhoz képest meg persze könnyű rögtön 50% kedvezményt megállapítani... Magyarországon ezt a GVH bünteti (hála istennek).
Erről bővebben:
hiper.blog.hu/2008/12/09/mennyi_is_az_annyi_2
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
miss poppy 2009.06.29. 15:05:41
Droli · https://soundcloud.com/drolimusic 2009.06.29. 16:34:25
Ez az RRP (reccomended retail price, azaz a szállító által ajánlott kereskedelmi ár) amúgy egy rettenetesen ronda dolog. A gyártó ráírja a 10 eurót érő dologra, hogy RRP: 20 euró, a kereskedő meg kinyomtatja rá a cimkét, hogy was 20 euro, now 10 euro, 50% off! Ezt képesek megtenni akár vadonatúj termék esetében is, melyet soha nem is árultak. Aztán bejön a (tájékozatlan) vevő a boltba, s örül, hogy megkapott valamit árengedménnyel, pedig dehogyis! Azért írtam zárójelben a tájékozatlant, mert a tájékozott nagyon is jól tudja, miről van szó, némelyik meg is kérdezi, hogy ugyan, mikor volt az 20 euró, ilyenkor hívom valamelyik managert, s jókat mosolygok, ahogy izzad a válaszon :-)))))
Na, szóval a lényeg a következő: Angliában és Írországban valóban jóval olcsóbb a ruha, mint Magyarországon, s újabban kialakult némi "bevásárlóturizmus" is, köszönhetően a fapadosaknak; amire utalni akarok, hogy ne dőljetek be minden ilyennek!
Köszönöm a bpbutik blognak hogy ezt a témát külön kiemelte; ezt az rrp-s leértékelést külföldön nem büntetik, nálunk igen, s ezt az egy dolgot jó lenne, ha nem vennénk át "a nyugatról".